ENPLUS ET TUBE HOLDER ENDOTREKEAL TÜP SABİTLEYİCİ

ENPLUS ET TUBE HOLDER ENDOTREKEAL TÜP SABİTLEYİCİ


Enplus ET Tube Holder, hava yolu ventilasyonunda kullanılan endotrakeal tüp, larengeal maske vb yardımcı ürünlerin güvenle sabitlenmesi amacıyla üretilmiştir.

Enplus ET Tube Holder sabitleme işlemi ile beraber ağız boşluğuna gelen aparatı sayesinde, hastanın uygulanan tüpü ısırmasını engelleyerek ağız boşluğunu açık tutar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Polietilen imal edilmiştir.
 • Dehp içermez.
 • Tespitleme şeridi %90 polyester, %10 pamuktan imal edilmiştir.

ET TUBE HOLDER VİDALI YETİŞKİN

( ENTÜBASYON TÜPÜ SABİTLEYİCİ VİDALI )

 

 1. Ürün, hava yolu ventilasyonunda kullanılan endotrakeal tüp, larengeal maske vb yardımcı ürünlerin sabitlenmesi amacıyla kullanılabilir olmalıdır.
 2. Sabitleyici herhangi bir yerinden yapıştırma şeklinde olmamalı, vidalama mekanizmasına sahip olmalıdır. Böylelikle hastanın cildinde alerjik reaksiyona veya tahrişe neden olmamalıdır.
 3. Sabitleyicinin aspirasyon ve airway uygulaması vb. benzeri işlemlerin rahatlıkla yapılabilmesi amacıyla ağız içerisine ulaşabilecek airway açıklığı olmalıdır.
 4. Sabitleyicinin dudak kısmına değen bölümü yumuşak süngerimsi yapıda olmalıdır.
 5. Sabitleyici tüm yetişkin entübasyon tüplerine tam uyum göstererek tespitine olanak sağlamalıdır.
 6. Sabitleyicinin, hastanın tüpü ısırmasını engelleyecek ağız boşluğuna gelen bir aparatı olmalıdır.
 7. Sabitleyici hastanın ağzına yerleştirildikten sonra her iki taraftan hastanın boyun arkasından sabitleyebilmek için kemerleri olmalıdır. Kemerlerin uç kısmı cırtlı olmalıdır.
 8. Ürün tek tek ambalajlı olmalı ve üzerinde lot numarası, son kullanma tarihi olmalıdır ve ÜTS/TİTUBB’ a kayıtlı olmalıdır.


EnglishTurkey