Ayarlanabilir boyunluk

By: | Tags: | Comments: 0 | Mart 4th, 2019

Ayarlanabilir boyunluk

Hastalıkta sağlıkta söz vermek deyimi vardır hani, işte o sözü önce kendine vermeli insan. Sağlığında sağlığının kıymetini, hastalandığında ise dermanının kıymetini bilmeli ve önerilen şekilde kullanmalıdır. Örneğin; boynunuzdan bir cerrahi müdahale yaşadınız. Cerrahi operasyon sürecin başarı ile sonuçlanması bir başarıdır fakat kendi başına yeterli değildir. Cerrahi operasyonun başarısı kadar sonrasında uygulanacak olan rehabilitasyon süreci de bir o kadar önemlidir. Bu süreç boyunluk kullanımına en çok ihtiyaç duyulan süreç olarak bizleri karşılamaktadır. Siz isterseniz en kaliteli ve pahalı boyunluğa sahip olun, bu süreci önerildiği gibi tamamlamadığınız sürece günah keçisi arayışınız oluşacaktır. Bu arayışın içerisine dahil olmamanız için sizleri ayarlanabilir boyunluk seçeneğimiz ile tanışmaya davet ediyor ve tedavi sürecinizi aksatmamanız gerektiği konusunun altını önemle çiziyoruz.

Peki ama ayarlanabilir boyunluk nedir?

Ayarlanabilir boyunluk tek parça şeklinde boyuna uygulanabilir ve bünyesinde kullanılan malzemelerin hafif ve dayanıklı oluşundan dolayı da istenmeyen pozisyondaki hareketleri bloke eder. Aynı zamanda ayarlanabilir plastik çene  mekanizması sayesinde de boynun istenmeyen ekstansiyon, fleksiyon ve iç ve dış rotasyon hareketleri açısının uygulanmasına mani olur. Esasında en büyük avantajı da röntgen çekimine mani oluşturmayacak malzemeleri bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

İsmi ayarlanabilir boyunluk olsa da her hasta için standart bir ölçü söz konusu olmamaktadır. Boyunluklar hastanın, boyun çevresinden alınan beden ölçüsüne uygun olarak kullanılmalıdır.  Optimum beden seçimi sağlandıktan sonra ayarlanabilir boyunluk uygulaması çok kolay bir hale gelmektedir. Öncelikle, ayarlanabilir boyunluk üzerindeki mekanizma yardımıyla fleksiyon ve ekstansiyon ayarları yapılmalı ve ardından cırt bantlardan da yardım alarak ense kısmına uygulama gerçekleştirilir.

Kullanımı ve uygulaması son derece kolay olan ayarlanabilir boyunluk hakkında birkaç detay daha vermeden kalemi elden bırakmaya niyetli değiliz elbette… Ürün, yıkanmamalı ve çamaşır makinesine atılmamalıdır. Temizleme ihtiyacının doğması halinde nemli bez ile silinmesi yeterli olacaktır. Sağlıkla kalın…

EnglishTurkey