Çenelikli boyunluk

By: | Tags: | Comments: 0 | Mart 4th, 2019

Çenelikli boyunluk

İnsan boynu, çok önemli vücut yapılarını barındıran ( medulla spinalis, spinal sinirler, karotis, vertebral ve servial ) ve baş için adeta bir destek kuvvet vazifesini üstlenen omurganın en hareketli bölümü niteliğindeki vazifesini yerine getirmektedir. Boynun, en hareketli bölümü olarak nitelenmesi birtakım sorunları da beraberinde getirmektedir ki bu sorunların aslında en büyüğü darbe ve zedelenmelere daha çok maruz kalması olmaktadır. Darbe ve zedelenmeler sonucunda ise ciddi bir tedavi süreci gerekebilir. Kendimizi ve sevdiklerimizi istediğimiz kadar gözümüzden sakınalım, kaza geliyorum demedi mi boyunluk kullanımı gerek tedavi için gerekse de istirahat süreci için zorunlu bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkabilmektedir. Çenelikli boyunluk olarak da bildiğimiz ve belki de kullanımını yakınlarımızdan da deneyim ettiğimiz boyunluk, boynu saran bir güvenlik duvarından başka bir şey değildir.

Gerek darbe ve zedelenme sonrası uygulanacak tedavi yöntemlerinde olsun gerekse de ameliyat sonrası fizik tedavi sürecinde olsun çenelikli boyunluk tedavi ve istirahat süreci için vazgeçilmez bir seçenektir. Çenelikli boyunluk, anatomik boyun şekline göre tasarlanmış olup aynı zamanda da çene desteğinin sağlanması kullanımını kolaylaştıran etkenlerin başında gelmektedir. Çenelikli boyunluk, aynı zamanda hastanın ihtiyaçları çerçevesinde istenilen uzunluk ve yükseklikte ayarlanabilmektedir. Kişi ihtiyaç duyduğu ya da ihtiyaç duyduğunu zannettiği ürünlere istek duyarken öncelikle kullanım amacını gözetir değil mi? Ama bu ihtiyaç sağlık başlığı altında şekillendiği zaman imkanlar zorlanır, sınırlar aşılır.

Biz, Elde Medikal olarak sağlığınızı önemsiyor ve tedavi süreciniz boyunca destekçiniz oluyoruz. İmkanlarınızı zorlamanıza izin vermeden, kaliteli ve ergonomik çenelikli boyunluk standartlarına markamız adı altında ulaşabileceğinizin garantisini sunuyoruz. Unutmayın ki, sağlıktan başka zenginlik yoktur!

EnglishTurkey