Yükseklik ayarlı ilk yardım boyunluğu

By: | Tags: | Comments: 0 | Mart 4th, 2019

Yükseklik ayarlı ilk yardım boyunluğu

İlk yardım kelimesi birçoğumuzda korku hissi uyandırır. Korkunun sebebi ise kuşkusuz yanlış müdahaleden çekinmemiz olmaktadır. İlk yardım konusunda deneyimli bile olsak öyle anlar olur ki elimiz bağlanır, adeta bilincimiz kapanır. Özellikle de elimizin altında kullanabileceğimiz ilk yardım malzemeleri yoksa. Bu gibi durumlara meyil vermemek için atmamız gereken en önemli adım; evimize, ofisimize ve arabamıza yükseklik ayarlı ilk yardım boyunluğu edinimi olacaktır.

Yükseklik ayarlı ilk yardım boyunluğu daha çok ambulanslarda kullanılmakla birlikte araçlarda bulunması durumunda da kazazedeye hemen uygulanıp olası omurilik zedelenmesinin kötü sonuçlarının önüne geçmek için kullanılmaktadır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere kaza sonrasında hemen uygulanan boyunluk ile kişinin hayatta kalma ve minimum zararla hayatına devam etme şansı %80 oranında artmaktadır. Sağlığın kıymetini elden gitmeden anlamalı ve kaza durumlarına karşı gereken tedbirleri geç olmadan almalıyız.

Elde Medikal olarak satışını gerçekleştirdiğimiz yükseklik ayarlı ayarlanabilir ilk yardım boyunluğu hakkında bilgi vermemiz gerekirse;

  • Bünyemizde bulunan EnPlus marka yükseklik ayarlı ayarlanabilir ilk yardım boyunluğu özellikle her hastaya uyum sağlasın ve rahat kullanılsın diye yetişkin modelinde 16 farklı kademede pediatrik modelinde ise 12 farklı kademe ayarlanma imkanı ile satışa sunulmaktadır.
  • Boyunluğun iç kısmında bulunan sünger, yuvarlak klipslerle tutturulmuş olup tamamen hastaların rahat kullanımına yönelik tasarlanmıştır.
  • EnPlus marka yükseklik ayarlı ayarlanabilir ilk yardım boyunluğu aynı zamanda MR’a uyumlu malzemeden üretilmiş olup, olası bir MR muayenesi durumunda herhangi bir sorun yaratmaz ve tabi ki CE belgesine de sahiptir.

Sağlıklı olanın umudu, umudu olanın da her şeyi var demektir ya da sağlık her işin başıdır cümleleri ile çok kez karşılaşmış olsak da önemli olan bu cümleleri kulak arkası yapmayıp gerekli önlemi alabilmektir. Yükseklik ayarlı ayarlanabilir ilk yardım boyunluğu her ne kadar olay yerine gelen ilk yardım ekipleri tarafından uygulansa da elimizin altında bulunmasında her zaman fayda vardır.

EnglishTurkey